Akcesoria do płyt karton-gips

Akcesoria do płyt kartonowo-gipsowych.

System usztywnionych profili ryflowanych ULTRASTIL przeznaczony jest do wykonywania konstrukcji we wszelkiego rodzaju systemach suchej zabudowy wnętrz: ścianach działowych, sufitach podwieszanych, zabudowach poddaszy, okładzinach ściennych i sufitowych. Profile ULTRASTIL wykonane są z blachy stalowej o grubości nominalnej identycznej jak w profilach standardowych (gładkich). A jednak sztywność i wytrzymałość profili ULTRASTIL jest o ponad 50% większa niż zwykłych standardowych profili.

Siła profili ULTRASTIL tkwi w innowacji! Dzięki specjalnym ryflowaniom, czyli obróbce stali w fazie produkcji profili, aż dwukrotnie powiększona zostaje efektywna grubość blachy - zostaje ona zwiększona z grubości podstawowej do grubości powiększonej o głębokość dwustronnego ryflowania. Ponadto, połączenie procesu ryflowania z procesem profilowania kształtowników na zimno (dodatkowe żeberka wzdłuż profili) sprawia, że profil Ultrastil osiąga podwyższone parametry wytrzymałości potwierdzone badaniami ITB.

Korzyści w praktyce
Co
oznacza innowacyjne ryflowanie w praktyce?

  1.  Większa sztywność i wytrzymałość na zginanie systemów suchej zabudowy wnętrz z pokryciem płytami g-k.
  2.  Wyraźna poprawa parametrów mechanicznych stali, co skutkuje znacznym ograniczeniem odkształceń profili poddawanych obciążeniu.
  3. Największa na rynku sztywność profili Ultrastil pozwala na wybudowanie ścian działowych charakteryzujących się wytrzymałością o 50% większą od dotychczasowej, tj. dla ścian wybudowanych z użyciem dobrej jakości profili standardowych. Takie parametry oznaczają w praktyce mniejsze ugięcia ścian i ograniczenie do minimum ryzyka pęknięć.

Uniwersalne zastosowanie
Profile Ultrastil, tak jak profile standardowe, mają uniwersalne zastosowanie w budownictwie. Posiadają identyczny kształt i wymiary jak profile standardowe, a tym samym mogą być stosowane jako ich nowocześniejszy, sztywniejszy i bardziej wytrzymały zamiennik.

     

Profil CW Ultrastil

Profil UW Ultrastil

Profil UD Ultrastil

Profil CD Ultrastil

 

 

Profile ościeżnicowe UA

Profile ościeżnicowe UA 50/75/100 wykonane z blach o grubości nominalnej 2,0 mm wraz z kompletem akcesoria (kątownik do UA oraz śruba M8) służą do usztywniania ościeżnic, otworów drzwiowych oraz wykonywania ścian instalacyjnych i wysokich ścian działowych.

 

 

 

 

 


 

Profile kapeluszow

Profil kapeluszowy wykonany z blachy o grubości nominalnej 0,6 mm jest przeznaczony do bezpośredniego montażu płyt gipsowo-kartonowych Rigimetr do stropów z niewielką wysokością montażową.

 

 

 

Akcesoria montażowe

Stanowią niezbędny element do montażu profili w systemach lekkiej zabudowy: sufitów podwieszanych, ścianek działowych, sufitów dekoracyjnych, okładzin ściennych i sufitowych.

 

 

 

 

 

 

Wkręty

Wkręty TN - do mocowania płyt gipsowo - kartonowych do profili z blachy 0,6 mm

Wkręty TD - do mocowania płyt gipsowo - kartonowych do łat drewnianych

Wkręty TB - do mocowania płyt gipsowo - kartonowych do profili ościeżnicowych z blachy 2,0 mm

Wkręty "Pchełki" - do mocowania profili w uchwytach ES, uchwytach elastycznych oraz innych połączeniach typu metal – metal.

Ich zalety to: trwałość połączeń, optymalna szybkość wkręcania, bezpieczeństwo i pewność stosowania, odporność na korozję oraz poręczne i trwałe opakowanie.

 

 

Kołki rozporowe wbijane

Do mocowania elementów systemu np. profili przyściennych do stałych elementów budynku - ścian i stropów żelbetowych.

Kołek rozporowy metalowy - do mocowania zawiesi sufitów podwieszanych w stropach żelbetowych, spełniając wymagania ochrony przeciwpożarowej.

Połączenia wykonane przy pomocy Kołków rozporowych wbijanych są solidne i spełniają wszelkie normy.

 

 

 

 

 


Siatki spoinowe samoprzylepne z włókna szklanego

do  połączeń miedzy płytami karton-gips.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taśmy piankowe samoprzylepne poprawiają izolacyjność

akustyczną połączeń, zapewniają uszczelniające połączenie profili   

elementami masywnymi.                                                                                

 

 

 

Specjalna taśma narożnikowa Ultraflex 325 z rdzeniem z włókna 

węglowego o szerokości 8,2 cm i długości 30m.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Narożniki PCV do łuków zabezpieczają przed uszkodzeniem

i umożliwiają dokładne wykończenie zakrzywionych        

elementów.

                                              RIGIPS