Okna

Okna drewniane

O uroku okien drewnianych decyduje materiał z jakiego są zbudowane. Nawet najlepsza imitacja nie dorównuje bowiem urokowi naturalnego układu słojów drewna i jego barw. Półprzezroczyste powłoki barwiące dodatkowo te cechy podkreślają. Z powodu swojego wyglądu okna drewniane są często traktowane jak meble. Okna dobiera się tak, by kształtem i kolorem pasowały nie tylko do elewacji, ale i elementów wystroju wnętrz. Okna drewniane muszą jednak - inaczej niż meble - sprostać oddziaływaniu zmiennych warunków atmosferycznych, wilgoci czy naporowi wiatru, a zatem niezmiernie ważna jest też ich trwałość, która zależy zarówno od materiału i konstrukcji profili, z jakich okna są wykonane, jak i ich wykończenie. W ofercie naszej firmy dostępne są różne rodzaje okien drewnianych takich marek jak:

  

Okna dachowe

Okna dachowe są montowane bezpośrednio w połaci dachu. Produkowane są najczęściej na ramie drewnianej z obróbkami z blachy aluminiowej, choć spotyka się również dachowe okna plastikowe. Zastosowanie okien w połaci dachu jako doświetlenie poddasza jest rozwiązaniem tańszym niż okno tradycyjne wykonane razem z lukarną czyli dodatkowym daszkiem. Dają również więcej światła niż okna pionowe o takiej samej powierzchni szyby. Okna dachowe mają szereg dodatkowych akcesoriów takich, jak rolety lub żaluzje wewnętrzne a nawet rolety zewnętrzne montowane na ramie okna, które przeciwdziałają nadmiernemu nagrzewaniu szyby w letnim słońcu. Okna mogą być montowane przy wszystkich rodzajach pokrycia dachu, ale inne kołnierze uszczelniające należy wybrać dla dachu krytego papą lub gontem bitumicznym a inne dla dachówki czy blachy dachówkopodobnej. Okna można grupować w dachu po kilka obok siebie zarówno w pionie jak i w poziomie, ale również wtedy należy zastosować specjalne kołnierze uszczelniające okna, przewidziane dla okien zgrupowanych. Okno dachowe bardzo łatwo zamontować również w już istniejącym dachu wyjmując kilka dachówek i przykręcając je do krokwi. Firma BETOR Składy Budowlane Sp. z o.o. jest dystrybutorem okien dachowych STARLITE.

   

Okna PCV

Współczesne okna muszą zapewniać komfort i wysokie walory użytkowe oraz sprostać najsurowszym wymaganiom trwałościowym i środowiskowym. Przede wszystkim powinny być dopasowane do Państwa indywidualnych życzeń. Okna muszą potrafić więcej, niż tylko błyszczeć i zapewniać jasny widok. Na przykład sprostać wymaganiom inwestora, pozwolić na perfekcyjne dopasowanie do Państwa indywidualnych życzeń. Nowoczesne systemy okienne z PCV nadają się praktycznie do wykorzystania w każdym typie budynków. Można je zastosować zarówno w zabytkowych obiektach, jak i w domach jednorodzinnych, awangardowych biurowcach czy wielkomiejskich blokach.

W ofercie naszej firmy proponujemy okna PCV na profilach marki: